Reclamă - Ingeborg Bachmann

Dar unde mergem?
fără griji, fii fără griji
când se întunecă și când se face frig
fii fără griji
dar
cu muzică
ce ar trebui să facem?
veseli și cu muzică
și să ne gândim
veseli
în fața sfârșitului
cu muzică
și unde ducem
cel mai bine
întrebările și teama noastră din toți anii
spre visul rufelor
fără griji, fii fără griji
dar ce se întâmplă
cel mai bine
când tăcere mormântală

Adăugat de: Gerra Orivera

vezi mai multe poezii de: Ingeborg Bachmann



Distribuie:






Împărtăşeşte-ne opinia ta:

Pentru a scrie un comentariu trebuie să fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.