Despre asertivitate și alți demoni

Autor:IuliaA


Adăugat de: IuliaA

miercuri, 08 iulie 2015

E nevoie să zici uneori, dar nu întotdeauna
E o linie fină aici, precum cocaina

Ai trecut-o…

Te-nvârți ca titirezul sub bombardamentele de voci
Te-nțeapă entuziasmul dreptății al spărgătorului de nuci
Incoerențe iraționale în animație
Incapabile să aducă vreo explicație
Bunul simț, rațiunea, compasiunea, dispar
Iar tu te oprești… stupefiată în neclar

Rămâi aici scrâșnind și lovind
Geamurile crăpate ale propriei minți.
Sau ale propriului suflet?
Sau cum să-i mai spun…? Nu e totuna?


vezi mai multe poezii de: IuliaA


Detalii poezie:

  • »» Tema poeziei: Viaţă
  • »» Poezie de debut? da
  • »» A mai fost postată pe acest site? nu
  • »» A mai fost postată pe alte site-uri? nu
  • »» Vrei să fie analizată critic? da


Distribuie pe:






Împărtăşeşte-ne opinia ta:

Pentru a scrie un comentariu trebuie să fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.



Comentarii:

Draga Iulia," Ai trecut-o "...Ai trecut in sfera poeziei,de acum stii unde sa te invarti si incotro sa te indrepi!...E mai mult decat bine,cu astfel de poeme poti sa te afisezi oriunde si oricand...Scrie asa si sa nu-ti faci probleme,e poezie adevarata !!!...Voi fi cititorul tau oricand...
George Nica
marți, 01 septembrie 2015



Profunde ganduri exprimate.

Iti urez bun venit
maria
miercuri, 08 iulie 2015



interesanta abordare.. bine ai venit!
mihai
miercuri, 08 iulie 2015



Bun venit pe site IuliA
petrica_c
miercuri, 08 iulie 2015