Scrieee-mi!...

Autor:Mariana Tasente


Adăugat de: Mariana Tasente

duminică, 11 octombrie 2015

strigă ecoul gândurilor
în dimineața aceasta
tristă și mohorâtă.
desenează-mi
zâmbete pe cer,
joacă-te cu norii
și aruncă năframa
curcubeului peste
zâmbetele noastre.
însăilează o poveste
din picuri de ploaie.
știu! e tristă! dar eu
pot fi iubită doar cu
ochii, cu buzele
pecetluite și cu
sufletul deschis
larg spre soare.
Ploaia divină a lui
Mehdi mai anunță
căldura vocii?


vezi mai multe poezii de: Mariana Tasente


Distribuie pe:






Împărtăşeşte-ne opinia ta:

Pentru a scrie un comentariu trebuie să fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.



Comentarii:

Mulțumesc frumos pentru lectură și popas și îmi cer scuze pentru întârziere. Am lipsit o perioadă de timp.
Mariana Tasente (autor)
miercuri, 09 noiembrie 2016



Tristeţe....
Traian Onas
luni, 12 octombrie 2015



Foarte frumos, nu știu dacă v-am m-ai vazut pe site.
Felicitari.
ALapis
duminică, 11 octombrie 2015



Poemul tau este trist... ca un strigat...
oana
duminică, 11 octombrie 2015